نمایش فایل#پژوهش ساختار شخصیت و مکانیزم های دفاعی-روانی#

پژوهش ساختار شخصیت و مکانیزم های دفاعی,روانی,مبانی نظری ساختار شخصیت و مکانیزم های دفاعی,روانی,ادبیات نظری ساختار شخصیت و مکانیزم های دفاعی,روانی,پیشینه تحقیق ساختار شخصیت و مکانیزم های دفاعی,روانی,پایان نامه ساختار شخصیت و مکانیزم های دفاعی,روان,,,پژوهش ساختار شخصیت و مکانیزم های دفاعی-روانی#35027156#rd
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان پژوهش ساختار شخصیت و مکانیزم های دفاعی-روانی را مشاهده می نمایید.

توضیحات:دانلود پژوهش با موضوع ساختار شخصیت و مکانیزم های دفاعی-روانی،در قالب doc و در 153 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:زیگموند فروید (1939-1856)
زیگموند فروید در ششم ماه مه 1856 در فری برگ، مراوی (که اکنون پریبر، چکسلواکی است) به دنیا آمد. در 1990، نام میدان استالین این شهر به میدان فروید تبدیل شد. پدرش تاجر پشم بود که چون در مراوی ورشکست شد، با خانواده اش ابتدا به لایپزیک و مدتی بعد، یعنی هنگامی که فروید 4 ساله بود، به وین نقل مکان کرد. فروید تقریباً مدت 80 سال در وین باقی ماند.
پدر فروید 20 سال از مادرش مسن تر و مردی سختگیر و قدرت طلب بود. فروید هنگامی که پسر خردسالی بود، ضمن احساس ترس از پدر، او را دوست می داشت. مادرش حمایت کننده و با محبت بود، و فروید نسبت به او احساس دلبستگی هوس آلودی داشت. البته این ترس از پدر و کشش جنسی نسبت به مادر چیزی است که بعدها فروید آن را عقده ادیپ نامید، و چنین به نظر می رسد که این مفهوم از تجارب دوره کودکی وی و یاد آوری آنها گرفته شده باشد. چنانکه خواهیم دید بیشتر نظریه او از ماهیت شرح حال خودش گرفته شده است.
از هشت فرزند خانواده، فروید توانایی ذهنی بیشتری از خود نشان داد، وخانواده اش
برای تشویق او تلاش می کردند. اتاق وی تنها اتاق خانه بود که یک چراغ نفتی داشت، که برای مطالعه روشنایی بهتری ایجاد می کرد، سایر اعضای خانواده از شمع استفاده می کردند. کودکان دیگر، که او در برابر آنها رقابت و آزردگی خاطر بیشتری نشان می داد، اجازه نداشتند به تمرین موسیقی بپردازند، از بیم آنکه مبادا سر و صدا برای دانشمند جوان مزاحمت ایجاد کند.
فروید یک سال بیش از سن معمول وارد دبیرستان شد که در آنجا شاگردی درخشان بود، و در سن 17 سالگی به عنوان فردی ممتاز از آنجا فارغ التحصیل شد. نظریه تکامل داروین علاقه او را در مورد رویکرد عملی نسبت به دانش بیدار کرد، و فروید تصمیم به تحصیل در پزشکی گرفت. به اشتغال در طبابت تمایل زیادی نداشت، اما رشته پزشکی را به این امید انتخاب کرد که او را به حرفه ای در زمینه پژوهشهای علمی هدایت کند.
او در سال 1873 تحصیلات خود را در دانشگاه وین آغاز کرد. به سبب علاقه به سایر رشته هایی که رابطه مستقیم با تحصیل در رشته پزشکی نداشت، فلسفه، اتمام تحصیلات او هشت سال به طول انجامید. در ابتدا توجه او به زیست شناسی متمرکز شده و بیش از 400 مار ماهی نر را برای بررسی دقیق بیضه ها کالبد شکافی کرد. او از این بررسیها نتیجه ای به دست نیاورد، اما این نکته قابل توجه است که نخستین تلاش وی در راه تحقیق به امور جنسی معطوف شد. سپس به فیزیولوژی و مطالعه درباره نخاع شوکی ماهی روی آورد و شش سال در انستیتوی فیزیولوژی روی یک میکروسکوپ کار کرد.
و . . .

فهرست مطالب:زيگموند فروید
تعريف روانکاوی
ساختار شخصیت
دیدگاه روان پویشی
دیدگاه انسان گرایی
دیدگاه صفت
نظریه اجتماعی شناختی
مکانیزمهای دفاعی
تاريخچه مکانیزم دفاعی
عملکرد مکانیزم دفاعی
ویژگی مکانیزم دفاعی
مکانیسم دفاعی و سبکهای مقابله
سبکها و مکانیسم های دفاعی- روانی
نظریه فروید در مورد مکانیسم دفاعی
طبقه بندی مکانیسم دفاعی
حمايتهاي تجربي
سنجش مکانیزمهای دفاعی
انواع آزمونها
آزمون علاقه
آزمون شخصيت
آزمون سازگاري بل
آزمون شخصيت مينسوتا
روشهاي فرافكني
آزمون رورشاخ
آزمون دريافت ذهني
فصل سوم :بحث و نتيجه گيري
برايند بحث
فهرست منابع
منابع فارسی
منابع انگلیسی


مطالب دیگر:
📂پاورپوینت خلاصه کتاب تحقیق در عملیات تالیف دکتر عادل آذر📂گزارش کارآموزی رشته حسابداری در شرکت تجهیزات پزشکی آرایه طب سپاهان📂گزارش كارآموزی در منطقه یک عملیات انتقال گاز در تقویت فشار گاز شهید مکوندی📂گزارش کارآموزی رنگ سازی📂گزارش کارآموزی تصفیه خانه شماره 1 آب تهران، امور نگهداری و بهره برداری تصفیه خانه ها📂تحقیق چالش كيفيت آموزش عالي در ايران، زمینه کاوی تاريخي📂تحقیق بررسی ارتباط بين خلاقيت مديران و پویایی در محيط آموزشی📂تحقیق کوره آفتابی📂تحقیق آشنایی مختصر با مفاهیم مالیات بر ارزش افزوده📂تحقیق مسئولیت اجتماعی شرکت ها و حسابرسی مسئولیت‌ های اجتماعی📂پاورپوینت کارگاه سیستم اطلاعات مدیریت📂تحقیق مدیریت منابع انسانی (بهره وری)📂تحقیق مهندسی مجدد و نقش کنترل های داخلی‎📂تحقیق مدل سرآمدي EFQM و بررسي ميزان اثربخشي و شناسائي كانال هاي ارتباطي بين كاركنان و مديريت در شركت📂تحقیق سكولاريسم و کشف حجاب در ایران📂جزوه درمان سریع در مطب تالیف دکتر احسان سلطانی📂تحقیق تعریف از شبکه های کامپیوتری و مراحل نصب windows Server 2003📂تحقیق برنامه ريزي توليد (اجراي سيستم توليد به هنگام JIT)📂تحقیق بررسی و ساخت انواع سنسورها و سنسور پارک📂تحقیق بررسي عملكرد سايت بازار بيز BazaarBiz در جذب مشتريان📂تحقیق بررسي سيستم هاي كنترل گسترده DCS📂تحقیق بررسي نقش رسانه‌ هاي جمعي (با تاکيد بر تلويزيون) در الگوپذيري و رفتار کودکان📂تحقیق بررسي نقش ارزيابي عملكرد در افزايش كارآيي كاركنان پارت سازان📂تحقیق بررسی وضعیت فروش محصولات چرمی سبک (داخلی و خارجی)📂تحقیق بررسي مشكلات توليد و توزيع داخلي و خارجي پسته ايران و ارائه راهكارهاي توسعه صادرات