نمایش فایل#پژوهش ناتوانی های یادگیری#

پژوهش ناتوانی های یادگیری,مبانی نظری ناتوانی های یادگیری,ادبیات نظری ناتوانی های یادگیری,پیشینه تحقیق ناتوانی های یادگیری,پایان نامه ناتوانی های یادگیری,پریزوال ناتوانی های یادگیری,پژوهش ناتوانی های یادگیری فصل دوم پایان نامهپژوهش ناتوانی های یادگیری#35027154#rd
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان پژوهش ناتوانی های یادگیری را مشاهده می نمایید.

توضیحات:دانلود پژوهش با موضوع ناتوانی های یادگیری،
در قالب doc و در 54 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:یادگیری در مقابل عدم یادگیری
احتیاج به یادگیری به طور طبیعی و ژنتیکی در نهاد بشر وجود دارد (گرین، نامشخص؛ ترجمه ی مقیمی آذری، 1379). کودک از همان اوایل زندگی نیاز به یادگیری را در خود احساس می کند و تلاش می کند تا به اسرار دنیای اطراف خود پی ببرد. او به طور ناخودآگاه در می یابد که می تواند در محیط اطراف خود تأثیر و نفوذ داشته و تا اندازه ای آن را کنترل نماید. این فرایند در نهایت منتهی به تلاش او برای تغییر موقعیت خود به عنوان یک نوجوان می شود.در بعضی مواقع کودکی با انگیزه و شوق یادگیری وارد مدرسه می شود اما بعد این انگیزه را از دست داده و نمی تواند کنجکاوی خود را توسعه و گسترش دهد، در نتیجه در معرض خطر کم هوشی و کاهش ذکاوت قرار می گیرد که این خود موجبات نگرانی والدین را فراهم می کند. بی میلی و بی توجهی کودک به یادگرفتن گاهی تبدیل به نفرت و بیزاری از یادگرفتن می شود. این وضع می تواند نتایج مصیبت بار آموزشی، روانی، اجتماعی و حرفه ای داشته باشد. عواملی که در کنار هم موفقیت های تحصیلی را به وجود می آورند عبارتند از: ذکاوت، خواست و علاقه، تحرک و انگیزش، سعی و کوشش، مهارت های تحصیلی یا آکادمیکی و تشویق و ترغیب. هرگاه یکی از این عناصر از بین برود،خطر ایجاد نارسایی های یادگیری به طور چشمگیری افزایش می یابد. علاوه بر این هر یک از این عوامل می تواند تحت تأثیر عوامل محیطی و همسالان، مشکلات مربوط به زبان، بلوغ جنسی و عوض کردن پی در پی مدرسه قرار گرفته و فرایند یادگیری را در کودک تضعیف کنند (گرین، 1995؛ ترجمه ی مقیمی آذری، 1379).عارضه ی ناتوانی های یادگیری مسئله ای است که در همه ی زبان ها، فرهنگ ها و ملت ها دیده می شود و امروزه در برخی مناطق، شهر ها و مدارس، دانش آموزانی از فرهنگ ها و زبان های مختلف در کنار یکدیگر مشغول به تحصیل هستند. بنابراین کاملاً منطقی است که بپذیریم دشواری در یادگیری آموزشگاهی ممکن است بر اثر تفاوت اساسی فرهنگ کودک از جنبه ی زبان، ارزش ها یا آداب و رسوم با فرهنگ محیط مدرسه پدیدار شود. این در حالی است که موفقیت در تحصیل برای کودکان مدرسه رو و والدین آنها یک ارزش والا محسوب می شود. این شرایط وقتی وخیم تر می شود که کودک، ناتوانی یادگیری نیز داشته باشد (ماسن ، کیگان، هوستون و کانجر، 1994؛ ترجمه ی یاسایی، 1383).بسیاری از کودکان در امر یادگیری با مشکل مواجه می شوند. این مشکل می تواند اختصاصی باشد مانند ناتوانی کودک در انجام برخی تکالیف خاص مانند خواندن، یا عمومی باشد مانند کندی کودک بیش از حد معمول در مجموعه ای از تکالیف (داکرل و مک شین، 1993؛ ترجمه ی احمدی و اسدی، 1376). به عقیده ی نانی و لامینی (2009) طبق مصاحبه ی زمینه یابی سلامت ملی حدود 8% از کودکان و نوجوانان تا حدی ناتوانی یادگیری دارند.
و . . .

فهرست مطالب:یادگیری در مقابل عدم یادگیری
عوامل دخیل در امر یادگیری
عوامل درونی:
عوامل بیرونی:
تعریف ناتوانی های یادگیری
ویژگی های مشترک تعاریف ناتوانی های یادگیری
• اختلال کارکرد دستگاه عصبی مرکزی
• الگوی رشد ناهماهنگ
• دشواری در انجام دادن تکالیف تحصیلی و یادگیری
• اختلاف بین توانایی بالقوه و سطح پیشرفت
انواع ناتوانی های یادگیری

انواع ناتوانی های یادگیری تحصیلی
ناتوانی های خواندن:
ناتوانی های نوشتن:
ناتوانی های ریاضی
سایر انواع ناتوانی های یادگیری
کودکان با دشواری های حرکتی:
کودکان با دشواری هایی در تشخیص و درک بینایی
کودکان با دشواری هایی در تشخیص و درک شنوایی:
کودکان با دشواری هایی در تکلم یا گفتار:
شیوع ناتوانی های یادگیری تحصیلی
• میزان شیوع ناتوانی خواندن
مقایسه ی میزان شیوع ناتوانی خواندن در دو جنس
• میزان شیوع ناتوانی نوشتن
مقایسه ی میزان شیوع ناتوانی نوشتن در دو جنس
• میزان شیوع ناتوانی ریاضی
مقایسه ی میزان شیوع ناتوانی ریاضی در دو جنس
ویژگی های خاص ناتوانی های یادگیری
عوامل دخیل در ناتوانی های یادگیری
تفاوت دانش آموز مبتلا به ناتوانی یادگیری با سایر افراد در چیست؟
مکانیزم های دفاعی
تشخیص ناتوانی های یادگیری
آموزش و پرورش استثنایی
منابع فارسی
منابع لاتینمطالب دیگر:
📎خرید مقاله در مورد پی سازی (‌ مقالات دانشگاهی‌ )(‌ مقالات رشته عمران )(۳۰صword)📎پروژه اداری تجاری 1📎پروژه اداری تجاری 2📎3 عدد پروژه بتونی📎تحقيق بررسي كيفي آزمون خارج سازي بار در گردش از مدار آسياهاي اوليه مجتمع سنگ آهن📎سوالات عمومی و اختصاصی استخدامی مهندسی مکانیک شرکت نفت📎مجموعه کامل فیلم ها راز 1-2-3📎دانلود فیلم ایده یابی برای کسب و کارهای اینترنتی - آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی_2📎مجموعه صوتی Official TOEFL Vocabulary 3000📎دانلود بسته طرح و ایده های کسب و کار صنایع الکتریکی و الکترونیک📎دانلود بسته طرح و ایده کسب و کار صنایع سلولوزی📎دانلود بسته طرح کسب و کار صنایع شیمیایی📎تکنسین تکثیر زنبور تريكوگراما📎دانلود بسته طرح کسب و کار صنایع نساجی و چرم📎دانلود فایل pdf کتاب برنامه 30 روزه برای پولدارشدن📎مقاله مشكل تطابق بين موسسات و مديران ارشد اجرايي /مدل تئوري نمايندگي📎کتاب صوتی «روحیه سازی» با صدای خسرو شکیبایی📎تدوین الگوی راهنمای تهیه طرح های تفکیک اراضی📎دانلود کتاب : راهنماي روشهاي توزيع مكاني عوامل اقليمي با استفاده از دادههاي نقطه اي📎دانلود رام فارسی G930S اندروید7📎ترسیم فنی 2📎راه اندازی تولیدی جوراب با کم ترین سرمایه و بیشترین بازدهی📎دانلود رایگان کتاب سنگستان pdf📎دانلود پاورپوینت شبكه هاي كامپيوتري📎دانلود پاورپوینت پشت گرد(کیفوز پشتی)