نمایش فایل#پژوهش همیاری های اقتصادی#

پژوهش همیاری های اقتصادی,تحقیق همیاری های اقتصادی,مبانی نظری همیاری های اقتصادی,ادبیات نظری همیاری های اقتصادی,پیشینه همیاری های اقتصادی,پیشنه تحقیق همیاری های اقتصادی,پایان نامه همیاری های اقتصادیپژوهش همیاری های اقتصادی#35027151#rd
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان پژوهش همیاری های اقتصادی را مشاهده می نمایید.

توضیحات:دانلود پژوهش با موضوع همیاری های اقتصادی،
در قالب doc و در 39 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:مقدمه
مردم‌شناسی، معنی اصطلاح اتنولوژی است و از سال 1787 «شوان » سویسی آن را به کار برده‌است. این رشته، اکنون برای مطالعه جوامع ابتدایی و انسان فسیل در کنار انسان‌شناسی جسمانی به کار می‌رود. مردم‌شناسی زندگی اجتماعی و حیات فکری و فرهنگ انسان را با توجه به سیر تاریخی و مناسبات طبیعی و اجتماعی بررسی می‌کند و ویژگی‌های جسمانی و زندگی فکری و فرهنگی انسان‌های نخستین و جوامع ابتدایی را می‌کاود. می‌توان گفت این علم آیینه تمام نمای جامعه معاصر است یعنی می‌تواند علل به وجود آمدن سازمان‌ها و بنیان‌های کهن فرهنگی جامعه بشری را که برخی در جوامع معاصر رایج و برخی دیگر متروک شده‌اند کشف نماید.مردم شناسی رابطه مستقیم با انسان، شناخت خصوصیات و روحیات وی دارد.یکی از خصوصیات انسان ها، داشتن روحیه تعاون و همیاری است که دراین فصل به بررسی آن پرداخته می شود.

درآمدی بر همياري
تعاون و همكاري و همياري ريشه در زندگي اجتماعي انسانها دارد. در جوامع اوليه دوام و ادامه حيات بدون كمك و ياري متقابل مشكل بوده و غلبه بر دشواريها امكان پذير نبوده است(کریمی،درمنی،حمیدرضا،1389،11)
هیچ انسانی بدون معاضدت دیگران نمی تواند برای مدتی به زندگی خود ادامه دهد، به بیان دیگر، نیاز به امنیت برای غلبه بر« ترس ها و اضطراب های اجتماعی » از ضروریات حفظ تعادل در زندگی انسان است که از طریق زندگی اجتماعی و همیاری برقرار می گردد.
همیاری و همکاری یک کنش متقابل پیوند دهنده است و مولفه هایی نظیر عاطفه، دوستی و عشق را که نشانگر رابطه انسانی میان گروههای اجتماعی برقرار می نماید. تداوم این رابطة انسانی رسم و آییین همیاری را پدید می آورد. همیاری روشی برای ترقی زندگی اجتماعی است که اعضاء به منظور حل مسائل ویژه ای که با آن روبه رو شده اند گرد هم آمده و به فعالیت می پردازند.
و . . .


فهرست مطالب:مقدمه
درآمدی بر همياري
تعريف همياري
انواع همیاری
گونه آمیزی یاریگریها
خود- همیاری
خود-دگریاری
پیشینه تعاون و همیاری
پیشینه همیاری در ایران
همياري در ادبيات فارسي و ضرب المثلها
نگرش ادیان به همیاری
نگرش دین اسلام به قرض الحسنه
مفهوم قرض
همدلی
همدردی در قرآن
همدردی در سیره امامان
شیوه های همیاری در کشورهای دیگر
چین باستان
یونان باستان
همياري
انجمنهای نژادی
اسامي گوناگون همياري
همياري در گروه هاي انساني
همياري در جوامع سنتي
آيين هاي همياري
کارکردهای همیاری
کارکرد اجتماعی
کارکرد اقتصادی
کارکرد فرهنگی
کارکرد روانی
چهارچوب نظری
مکتب کنش متقابل نمادین
نظر دوركيم در مورد همياري
شیوه های دیگر از همیاری

منابع دارد


مطالب دیگر:
📝تحقیق تحلیل جامع حجاب📝تحقیق زندگی حضرت ابراهیم📝تحقیق درجات متفاوت ایمان📝تحقیق حضرت مهدي و زندگی ایشان📝تحقیق تحلیل رابطه علم و دین📝تحقیق زندگی حضرت فاطمه📝پژوهش ابعاد هوش سازمانی و عملکرد کارکنان📝تحقیق حضرت زهرا (س) و علت آفرینش هستی📝پژوهش تعاریف نام تجاری (برند)📝پژوهش مفاهیم پولشویی📝پژوهش بهره وری سازمانی📝پژوهش بررسی ریسک و ورشکستگی (درماندگی مالی)📝پژوهش تعاریف مفهومی تصادفات و علل تصادفات📝پرسشنامه قاطعیت گمنریل و ریکی (AI) 1975📝تحقیق تحلیل جامع واژه شيعه📝پرسشنامه فراشناختی ولز 1997📝تحقیق تحلیل داستان يوسف و زليخا📝تحقیق دسته بندی خوردنيهاي حلال و حرام از نظر قرآن📝تحقیق خاطرات نماز امام خميني📝تحقیق بررسی چگونگی خلقت جهان📝تحقیق بررسی خلقت انسان از نظر قرآن📝تحقیق خدمات متقابل اسلام و ایران📝تحقیق بررسی حق و حقوق کودکان در دین اسلام📝تحقیق رابطه میان حق و عدالت📝تحقیق رابطه حق‌ و عدالت‌ از دیدگاه استاد مطهري‌